EMO Doğal Gaz İçin İmza Attı

BAŞKENTGAZ VE ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GÜVENLİ DOĞAL GAZ İÇİN İMZA ATTI

 

Başkentgaz ve Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, eğitim, teknik hizmetler ve bilirkişilik konularında işbirliği yapma kararı aldı.

 

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (Başkentgaz) ile Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi arasında eğitim, teknik hizmetler ve bilirkişilik konularında işbirliği yapmak üzere bir protokol imzalandı. Protokole  Başkentgaz Ticari Direktörü Ahmet Yetik ile EMO Ankara Şubesi Başkanı Ebru Akgün Yalçın imza attı. Başkentgaz Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törene Başkentgaz ve Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin üst düzey yöneticileri de katıldı.

 

Hem evlerin hem Başkentgaz’ın altyapısına destek verecek;

 

Başkentgaz ve EMO arasındaki işbirliği ile Ankaralılar’ın daha güvenli doğal gaz kullanmaları sağlanacak. Bu kapsamda, Elektrik Mühendisleri Odası, doğal gaz dağıtım sürecinde topraklama tesislerinden kaynaklı güvenlik eksikliklerinin giderilmesi, abonelere ait doğal gaz tesislerinde elektrik tesisatıyla ilgili yaşanabilecek olumsuzlukların tespiti ve iyileştirilmesi için gerekli çalışmaları yapacak.

 

Elektrik Mühendisleri Odası, abonelere dönük hizmetlerin yanında Başkentgaz’ın bilişim ve elektronik altyapısına da destek verecek. Bu çerçevede EMO, Başkentgaz’ın gereksinim duyduğu endüstriyel ölçüm ve muayeneler ile bilgisayar destekli analiz ve kontrolleri gerçekleştirecek. EMO aynı zamanda Başkentgaz’ın elektrikli cihazlarının hatasız çalışması için yapılması gerekenler konusunda tespit ve raporlama hizmeti verecek.

 

Mesleki örgütlerle işbirliğinde yeni halka;

 

Törende konuşan Başkentgaz Ticari Direktörü Ahmet Yetik, daha güvenli doğal gaz kullanımı konusunda uzman mesleki örgütler ile yapılan işbirliklerinin önemine değindi. Yetik, “Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şube ile imzaladığımız bu protokol, müşterilerimizin güvenli gaz kullanımına ilişkin Makine Mühendisleri Odası ile başlattığımız periyodik kontrol çalışmalarının devamı niteliğindedir. Bu protokolle amacımız,  hem Başkentgaz’a ait tesislerin periyodik kontrollerini hem de abonelerimizin binalarına ait topraklama ve koruma eksikliklerinin tespitini gerçekleştirmek ve alınacak önlemlere ilişkin bir yol haritası çıkarmaktır. Ana hedefimiz abonelerimizin güvenli gaz kullanmasını sağlamaktır. Odalarla yaptığımız protokoller bu hedefi yakalama konusunda bize güç vermektedir.” dedi.